És amikor távozik a műhelyből...
Aki úgy gondolja, hogy minden lehetséges problémát végleg maga mögött hagy, amikor elhozza az autót a szerelőtől, nagyon téved. Mivel mechanikus és hidraulikus részegységekről van szó egy kb. 300 km-es bejáratásra van szükség, hogy a fékberendezés tökéletesen működőképes lenne.
Amíg ezt az utat megteszi nem javasolt, hogy a súrlódó anyagok túlságos terhelésnek tegye ki.
Jobb, ha elkerüli a hirtelen fékezéseket, és kerüli a fékek hosszú ideig történő használatát. Ellenkezőleg, célszerű enyhe és rövid ideig tartó fékezéseket használni, hogy helyesen illeszkedjenek a fékbetétek és a féktárcsák.
Ha a tervezett utazás típusa olyan, hogy előreláthatólag jelentősen megterheli a fékberendezést, jobb, ha több nappal az indulás előtt elviszi az autót a fékek ellenőrzése céljából, és hogy esetleg cseréljék ki a nem tökéletes részegységeket, így a bejáratást ideális körülmények között tudja elvégezni.
Figyeljen a felesleges harmadikra
Ha optimális állapotú a fékberendezés, akkor sem szabad megfeledkezni arról, hogy a fékút és a fékezési idő az autóra szerelt gumiabroncs készlettől is függ. A vezető azonos reakcióideje és azonos fékberendezés jellemzők esetén az alkalmazott gumiktól függően nagyon eltérő eredményeket lehet elérni.
Ahhoz, hogy a teljes fékezési nyomatékot át lehessen az aszfaltnak adni jó állapotú és megfelelő nyomásra felfújt minőségi gumira van szükség. Ez utóbbi fordítottan arányos az aszfalttal érintkező gumi mennyiségével: ha túlságosan le vannak eresztve, növelik a fékutat, ha túlságosan fel vannak fújva nehezebb uralkodni az autó fölött fékezésnél.
Ezért a nyaralás alatt célszerű gyakran ellenőrizni a guminyomást, hogy ne fusson bele a tervezettnél hosszabb és potenciálisan veszélyes fékutakba.
Vigyázat! Mielőtt hosszú útra indul, az autó ellenőrzésén túl ne feledkezzen el a rendszeres szervizről – amit törvény kötelezően előír –, valamint az autógyártók által előírt előre meghatározott időközönként elvégzendő szervizekről.